Założycielskich FC Barcelona zarówno dyrektora szwajcarskiego

Po przeczytaniu tytułu może zostać poinformowany, że będzie to przede wszystkim biografia Hans Gamper, założyciel klubu. Ale to nie jest tak, nawet jeśli kilka kroków szwajcarskiego można przeczytać poniżej. Chodzi o to, kiedy dokładnie powstała FC Barcelona? Jeśli odpowiedź jest pewnie 1899, jest częściowo poprawna odpowiedź. Ale co, jeśli było to w roku 1894 lub nawet w 1902 lub 1903 roku?

Pierwsze wzmianki o futbolu w Barcelonie sięga roku 1890, gdzie „przyniósł” Brytyjscy pracownicy zatrudnieni nie tylko w porcie, ale także w przemyśle włókienniczym i innych branż w Barcelonie.imprezy sportowe od tej pory gromadzone w dzielnicy San Gervasi i Bonanova, gdzie byłe Katalończycy mogli zobaczyć, jak ktoś kopie piłkę.

Strona główna 1894

kataloński pisarz Augusti Rodes w 1892 roku pisał o młodego brytyjskiego zespołu na Real club de Regatas gry w piłkę nożną. W dniu 2 lutego 1893 został opublikowany w artykule prasowym, że ten klub zaprasza fanów do oglądania piłki nożnej. Kopanie lub popychanie nogi w kłębek, jakby papier szybko opisując ten nowy sport stał się popularny. Ale co może być interesujące dla fanów Barcelony, rozdzielczość kolorów ówczesnych jednostek w tym pojedynku. Jeden zespół miał niebieskie koszule i inne czerwone.26 października 1894, kiedy gazeta donosi, że Real Club de Regatas będzie konkurować z nowo utworzonego Sociedad de Foot-Ball de Barcelona w meczu z nazwą futbolu, pisze również, że gracze S.F. . Barcelona zagra w koszulkach modročervených

W dniu 1 lutego 1895 La Vanguardia poinformowała o pojedynku z końcowego wyniku 4: 1 dla Barco. W tym samym czasie, ludzie czytają, że klub Barcelona została zarejestrowana w Związku Piłki Nożnej Torelló. Firma miała dokładnie opisane nowe reguły gry zgromadziła kluby, organizowane gry, a także miał swój własny klub. Kto wtedy dla Sociedad de Foot-Ball de Barcelona zaczęło? Parsons, J. W. Parsons, szlachetny, Artus lub brąz. Angielski ambasador William Wyndham był przewodniczącym, choć inny klub miał praktycznie żadnej organizacji.Chociaż tutaj mamy do czynienia różnicy między założenia i rejestracji. Początkowe spotkania klubu Barcelona już się stało w 1894 roku, ale klub został oficjalnie zarejestrowany w roku 1895

Kolejny mecz barcelonští wygrał 8: 3 i 13 kwietnia 1895 La Vanguardia poinformował, że Stowarzyszenie Klub zaprasza Torello kolejne mecze. Jakieś cztery dni później, ale Barca straciła. Gazeta poinformowała również, że dołączył do zespołu w kolorze niebieskim i białym kombinacji kolorów szkockim stylu. Jeszcze 05 maj 1895 czytamy o meczów piłki nożnej i drużyny S.F. Barcelona. To wszystko. Kolejne miesiące i lata, brakuje raportów i wiemy tylko, że niektórzy gracze grał kilka meczów w innych zespołach.

Hans Gamper

Hans Max Gamper urodził się 22Listopada 1877 w Winterthur w Szwajcarii, ale od dzieciństwa żył w Zurychu. Był wyjątkowo utalentowanych sportowych i przede wszystkim kocha futbol. Wkrótce stał się kapitanem FC Basel, a następnie przeniósł się do FC Excelsior w 1896 roku do FC Zurich. Kiedy kilka miesięcy później przeniósł się do Lyonu, natychmiast wstąpił do Athletic Club i grał w tenisa i rugby potrzebne. W październiku 1898 roku jego podróży służbowej do Afryki, zatrzymał się przez jego wuja, Emila Gaisserta w Barcelonie. Dziesięć go ze mną na ulicy San Gervasi de Cassoles pozwól żyć. Niektórzy twierdzą, że miasto Gamper tak oczarowany, że zdecydował się zostać, inni piszą, że to jego wujek, który przekonał go do pozostania.Tak czy inaczej Gamper w Barcelonie pozostał.

W swojej atletycznej wszechstronność kontynuowane w Katalonii i razem z Arthurem Wittym Parsonsony i braci założona w kwietniu 1899 Tennis Club. Jego pierwsza próba ustanowienia klub piłkarski w gimnazjum zawalił Vila. Jednym z powodów odmowy był fakt, że Gamper był protestanckim i katolickim liceum było. Assisted następnie Październik ogłoszenie z gazety, która zaprosiła zapaloną podobnie do miłośników piłki nożnej na spotkanie w gimnazjum Sole. I tu 29 listopada 1899 założono FC Barcelona. To już zostało powiedziane wiele razy, że Gamper ze względu na młody wiek mógł zostać prezydentem, więc został wybrany najstarszy z obecnych, Walter Gustav Wild. Pod jego nazwą jest często błędnie twierdzi, że był Anglik, mimo że urodził się w Zurychu.Powodem jest prawdopodobnie to, że przez długi czas żył i ostatecznie zmarł w Londynie.

Pierwszy mecz

Chociaż wiemy, że już 19 listopada 1899 odbyła się pierwsza szkolenie nowo utworzony zespół, otwarcie mecz FC Barcelona grał przeciwko angielskich kolonistów 8 grudnia 1899. Nawet angielscy koloniści…gra może być nazwane jako mecz FC Barcelona „a” przeciwko FC Barcelonie „B”. Koszulka przeciwnik w stroju. Arthur Witty, jego brat Ernest W. Parsons, J. Parsons, Walker i Harris, którzy byli współzałożycielami zawodników Barcelony i klubu.

Do pojedynku mogło mieć miejsce, szukali graczy gdzie mogli. I tak zaczął i biznesmen Otto Kunzle, przyjaciel Gamper, który nigdy przed lub po football „konkurencyjnych” grał. Jednak ostatecznie to spełnione tylko 20 piłkarzy i grał w ten sposób 10 na 10Anglicy wygrali 1: 0TH Barca zagrała drugi pojedynek przeciwko rywalem FC Catalá, klub, który został założony przez Jaime Vila z powyższym katolickiego gimnazjum. Blaugranas obchodzony pierwszy kiedykolwiek wygrać 3: 1 W lecie 1900 roku, a następnie grał zespół nadal 5 gier i trawnik wyglądał zawodników jak szlachetny, Artus i brązowym.

1899

Nawet jeśli te nazwy jest znacznie a niektóre z nich zostaną dodane, być może niektórzy wydają się znajome. Jeśli nie, porównać piłkarzy dany zespół S.F. Barcelona z tymi nazwałem ciągu pierwszych meczów FC Barcelona. Głównie John Parsons i William Parsons są połączone z obu zespołów, zarówno jako grał i pomogli znaleźć.Wspólne elementy, ale ma Sociedad de Barcelona Football Club Barcelona piłka nożna i więcej.

Pochodzenie koloru „Blaugranas” na koszulce Barcelony jest powszechnie interpretowane jako oznaczające, że pochodzi z „Gamperovy” Bazylea. Teorie na temat pochodzenia, ale więcej, a jednym z nich jest po prostu prekursorem Sociedad roku 1894. Potwierdzony jest fakt, że grupa piłkarzy, którzy od 1892 roku powiedział angielskich kolonizatorów, a wiele z nich grał S.F. Barcelona, ​​13 grudnia 1899 został oficjalnie połączyła się z FC Barcelona.

Mimo powyższego, możemy znaleźć, ale nie historyk, encyklopedia, tylko nikt i nic oficjalnie połączone oba zespoły przesunął powstanie FC Barcelona 5 lat lub rejestrując się na cztery lata wcześniej. Z Barca zawsze będzie związane Hans Gamper i klub założony w 1899thNie ma nic dziwnego w tym, że gracze, którzy grali w zespole Barcelony w latach 1894-1899, podpisał nowy „projekt” Hans Gamper po tym jak zakończył swoją praktykę, lub z lewej strony.

rzeczywista dziennik La Vanguardia 24 grudnia 1899 informuje, że w Barcelonie jest 6 kluby piłkarskie: Real Club de Regatas de Barcelona, ​​Sociedad de piłkarskiego de Barcelona, ​​Asociación de Football de Torelló, Barcelona Football Club, zespół de pryszczycy piłka del Sr. Tolosa i Foot-Ball Club Catalá. Mimo to, można powiedzieć, że zespół od 1894 roku jest poprzednikiem prądu, i że pochodzenie nie tylko reklamy „honorowego członka nr. 1” Hans Gamper, ale Sociedad de Foot-ball.

1902 1903

niechęć Gamper Wille i że wymienione.Ten spór jednak rozciągnięte czterech lat. Powodem kłótni było podstawą zespołów obu klubów zarządzania, które dla CATALÁ FC Katalończycy mogli tylko grać, gdy wziął do Barco Anglików, Niemców i Szwajcarów, a także ich różnych przekonaniach religijnych. Jednocześnie cała sprawa podkreślono fakt, że klub, choć w 1899 roku oparta była FC Barcelona oficjalnie nigdy nie został zarejestrowany, więc w zasadzie oficjalnie istnieje.

W kwietniu 1901 roku został prezesem Bartomeu Terradas i miał do czynienia z walczyć z rywalami miejskich. Istotnym krokiem w jego kadencji było stworzenie komisji sportu, który założył szkołę piłkarską i przeszkolonych pierwszych graczy zespół przez rezerwy, do noworodków. Komisja ta została długo prowadził trio szwajcarskich – Gamper, Mayer i Wilderkehr.Ponieważ wszystkie trzy pochodziły z Zurychu, mówiło się w czasie Barce „Zurich branży.” Komisja wraz z Arthurem Wittym zredagowany statutów, ale nie zostały one dopuszczone do Unii. Spór pomiędzy FC Barcelona i FC Catalá i kontynuowane w czasie, gdy we wrześniu 1902 roku został wybrany na prezydenta Paul Haas i jego prawa ręka stała Pere Cabot. Osoby z innych stopniowo przygotował formę prawną FC Barcelona i ich statutów.

Osoba Paula Augusta Haase jest bardzo ważne nie tylko dla FC Barcelony, ale cała Kataloński futbol. Odsetek jak w Dziczy z nim podano innego obywatelstwa. Chociaż często przeczytać, że był niemiecki, w rzeczywistości był on obywatelstwo szwajcarskie. A prezydent Barcelona wyjątkiem sporze z willi musieli rozwiązać spory z Hiszpańskiej Federacji.Stowarzyszenie chce utrzymać kubek w których cudzoziemcy nie mógł grać. Powodem była promocja piłki nożnej wśród Hiszpanów. Dla Barco z zespołem pełnym obcokrajowców to był problem, zakończone fakt, że klub został wyeliminowany z kubka. Haas i zainicjował utworzenie Pucharze barcelońskiego, który później stał się Mistrzostwo Katalonii, odpowiednio. Puchar Katalonii.

Podobnie obsadzone że oprócz klubu piłkarskiego zespołu opartego rugby i każdego członka FC Barcelona dostał nową kartę członkowską. A jak Haas nigdy nie dostał się do Barcelony? Przyjechał na zaproszenie wspomnianego Gamperova wuja. Emil Gaissert to spowodowane wpływem pobytu Gamper, zaproszenie Haase i ze względu na moje mieszkanie nie urząd klub, znany przez wielu jako patrona FC Barcelona.

Ale wracając do nieporozumienia z Jaime willi.Liceum główny mówił o swoim klubie Barcelona jako pierwsza, a często prowokacyjnie stosować nazwę klubu FC Barcelona Football Catalá zamiast. Należało zatem Barco Football Association podpisać jak najszybciej. A zatem, 29 grudnia 1902 o godzinie 21:30 w kawiarni było oficjalnie Alhambra ponownie oparte klub FC Barcelona ma nowy statut. prezes Haas po 3 stycznia 1903 miał biura potwierdzone. Wszystko poszło gładko dzięki temu, że Pere Cabot pracował przy Związku Piłki Nożnej.

Jest to również ironiczne, że znaczki na dokumenty wykazały roku 1899. W rejestrze handlowym, klub został napisany 05 stycznia 1903 pod numerem 3709th dziś sytuacja może być w porównaniu do niego, jak gdyby dziecko urodziło się, ale rodzice wypełnione świadectwo urodzenia aż 4 lata później.To formalność, bez których klub nie mógł jednak działać zgodnie z prawem i uczestniczyć w oficjalnych turniejach ponieważ Cup hiszpański mógł grać tylko zespoły zarejestrowane w Związku Piłki Nożnej. Do tej pory taki był. Real Madryt, następnie o nazwie Madrid FC, nagrany 18 kwietnia 1902, mimo że powstała w roku 1900. Jeszcze w 1911 roku, nowe statuty Barcelona był rokiem założenia klubu 1902. Pytanie brzmi, dlaczego rejestracja i panowie Dziki Gamper uczynił na początku. Oficjalne źródła milczą na temat tego, mówi, 1899, więc powodem zapewne wie.

Początki 1894/03

Kiedy mówimy o początkach futbolu Barcelona na pewno nie należy zapominać 1894 roku lub patrona Gaisserta. Spotkanie szwajcarski Hans Gamper Wilde i innych mistrzów 29Listopada 1899 zawsze będzie traktowany jako dzień powstania. Koniec 1902 roku, dzieło innego szwajcarskiego Haase, a następnie rejestracja w styczniu 1903 był oficjalnym potwierdzeniem FC Barcelona.