Wielu rodziców i nauczycieli jest skłonnych uwierzyć

3

Na różnych forach dyskusje rodziców nie ustępują, czy warto ostrzegać dzieci, zwłaszcza dzieci ze szkół podstawowych, o nadchodzącym odpowiedzialnym monitorowaniu z góry. W końcu wiele dzieci nie przygotowuje się do tego, ponieważ czekają z przerażeniem w dniu kontroli. A niektóre dzieci, które przeżyły nadchodzące wydarzenia przez całą noc, nie mogą zebrać ich woli i pójść do szkoły.

Jak pomóc dziecku w przeddzień egzaminu lub egzaminu?

Wielu rodziców i nauczycieli jest skłonnych uwierzyć, że lepiej jest sprawdzić prawdziwą wiedzę dzieci przez nieoczekiwaną pracę kontrolną, niż przez ostre ostrzeżenia i udręki, doprowadzając ich do nerwicy. Więcej artykułów na ten temat baby.

Często zdarza się, że dzieci się kończą, pochodzi od strony nauczyciela, ponieważ nadchodząca praca testowa będzie sprawdzianem nie tylko wiedzy uczniów, ale także umiejętności nauczyciela do jasnego wyjaśnienia materiału, tak aby większość dzieci to zrozumiała. A jeśli twój nauczyciel ma wiele dzieci w tyle w swoim temacie, rodzice powinni pomyśleć o dalszej nauce dziecka w tej klasie.

Według znanych psychologów każde dziecko potrzebuje wsparcia psychologicznego od rodziców, przed kontrolą lub egzaminami. Z tego powodu znacząco wzrasta efektywność ucznia.

W każdym razie zależy to od rodziców, z jakim nastrojem ich dziecko przejdzie do kontroli. Jeśli nauczyciel ogłosił nadchodzącą niezależną pracę, rodzice powinni wziąć na siebie całą odpowiedzialność za stan psychiczny dziecka i przygotować go odpowiednio do testu. W tym celu musisz spełnić kilka warunków.

– Tworzenie planu.

Jeśli ma być końcowy test lub egzamin, warto zaplanować wszystkie prace przygotowawcze. Konieczne jest, aby wybrać odpowiedni czas, kiedy dziecko jest najbardziej rozbudzone i wolne, do codziennej pracy na ten temat. Wspólnie określ czas przygotowania, materiał do powtórzenia i czas na odpoczynek.

Dzięki dostosowanemu trybowi dnia dziecko poczuje się pewniej. Wie, że wszystko jest pod kontrolą i może osiągnąć pożądane rezultaty.