Lalki dla dzieci

Zabawki dla dzieci

Etykiety ostrzegawcze. Zwróć uwagę na zasady bezpiecznego użytkowania zabawek. Na przykład:

„Niezalecany dla dzieci poniżej 3 lat” – na zabawkach niebezpiecznych dla dzieci poniżej 3 lat;
„Uwaga! Używaj tylko pod bezpośrednim nadzorem dorosłych „- na zabawkach funkcjonalnych, które są niebezpieczne dla dzieci;
„Ostrożnie! Aby uniknąć plątania się dziecka, usuń zabawkę, gdy dziecko zacznie podnosić się na rękach i kolanach! „- na zabawkach używanych w kołysce lalki dla dzieci, łóżeczku lub wózku.

Motyw. Zabierz takie zabawki, które nie zaszkodzą psychice dziecka. Psycholodzy nie zalecają kupowania dzieci różnych potworów, mutantów itp.

Realizm. Specjaliści Rospotrebnadzor zalecają wybór zabawek, które wyglądają jak prawdziwe zwierzęta lub ludzi, aby dziecko mogło narysować analogię.

Dźwięk – nie powinien drażnić ucha i straszyć dziecka. Jeśli zabawka z muzyką, przed zakupem, słuchaj wszystkich melodii i upewnij się, że dziecko się nie boi. Ponadto należy zwrócić uwagę na głośność dźwięku lub możliwość jego regulacji.

Przy okazji, przy zakupie muzycznych zabawek lalki dla dzieci wiatrowych należy zwrócić uwagę na miejsca kontaktu z ustami dzieci – powinny one być wykonane z łatwych do dezynfekcji materiałów, które nie pochłaniają wilgoci.

Szczegóły. Stałe części zabawek wykonane z twardych materiałów, takich jak metale, drewno lub plastik, muszą być tak zainstalowane, aby dziecko nie mogło ich chwycić zębami. Jeżeli części są oddzielone od zabawki, nie powinny mieć ostrych krawędzi i końcówek.

Wiek dziecka. Wybierając zabawkę, należy zwrócić uwagę na wiek, do którego zabawka jest przeznaczona. Zgodnie z punktem 3.4 SanPiN 2.4.7.007-93 opakowanie konsumenckie lub ulotka dołączana do opakowania powinna zawierać informacje o wieku dzieci, dla których przeznaczona lalki dla dzieci jest dana gra lub zabawka, w szczególności:

do roku (wcześniej);
od roku do 3 lat (yaselny);
od 3 lat do 6 lat (przedszkole);
od 6 lat do 10 lat (gimnazjum);
od 10 lat do 14 lat (gimnazjum).

Przejdź dalej: Ala Koala