Jak wybrać stoliki dla dzieci?

W domu, gdzie dziecko rośnie, ma szczególne miejsce, które starają się wyposażyć szczególnie starannie, z zachowaniem zaleceń psychologów, lekarzy, pedagogów. To miejsce – plac zabaw dla dzieci. Rodzice nie zawsze mają możliwość, aby wyróżnić dziecku własny pokój, jednak oddzielny kącik do gier, ćwiczeń i snu dziecka jest na pewno.

Co wyróżnia przedszkole od wszystkich pomieszczeń w domu i podkreśla kącik zabaw dla dzieci w dużym pokoju? Oczywiście, stoliki dla dzieci. Małe dzieci szafa, łóżko, biurko z krzesłem i inne elementy stolików dziecięcych mówią o tym, że dziecko spędza większość czasu, tutaj uczy się, śpi, bawi się.

Jak wybrać stoliki dla dzieci? Jak połączyć rekomendacje psychologów i wygodę dziecka, porady lekarzy i doświadczonych rodziców? I czym w ogóle różni się stoliki dla dzieci od dorosłych?

Wydawałoby się, proste pytanie. W naszym widoku stoliki dla dzieci powinny być piękne, jasne, kolorowe, taki sam jak inne okoliczne dziecka rzeczy: zabawki, ubrania, naczynia i wiele innych.

W rzeczywistości wybór odpowiednich mebli jest znacznie trudniejsze. Stoliki dla dzieci muszą spełniać wielu, czasami sprzecznych ze sobą wymagań. Tak, to musi być piękne i kolorowe, ale w miarę, bo w jej otoczeniu dziecko spędza dużo czasu. Stąd wynika jedna z podstawowych wymogów – meble dla dzieci nie powinny optycznie urodziła dziecko, czyli posiadać umiarkowanej jasności barwy i kolorystyką.

Kategoria: stoliki dla dzieci

Mówiąc dokładniej, meble dla dzieci powinny być pastelowych odcieni jasnych kolorach – blado-żółta, ciemno różowa, jasno-zielona. W ogóle, najlepiej, warto dobierać kolor dokładnie pod swoje dziecko, biorąc pod uwagę jego charakter i skład układu nerwowego. Pasywne dzieci w pokoju z zielonym, niebieski meble będą jeszcze bardziej siedzące, im odwrotnie trzeba “” kosztem czerwonych, pomarańczowych, żółtych odcieni. I przeciwnie, aktywnych lub agresywnych dzieci nasycone kolory (zwłaszcza odcienie koloru czerwonego) będą zbyt nudne i prowokować.

Tak więc, meble dla dzieci muszą posiadać nie jest zbyt jasny kolor, ale to nie będzie mieć większego znaczenia, jeśli konstrukcja mebli niewygodne. Jak i dorosła meble, pokój dziecięcy powinien być praktyczny i funkcjonalny. Wiele szuflad i półek, gdzie na równi z książkami i płytami mogą być przechowywane zabawki i drobiazgi. A największą przewagę nad innymi meblami posiada meble, zdolną przemienić. Łóżko, w szafie, dzieci sofa, kącik zabaw, który chce zamienić się w miejsce do spania – proces transformacji jednej mebli w innych stanie się częścią porannego i wieczornego rytuału dla dziecka.

W ostatnim czasie popularne stają się całe kompleksy mebli, w których łączone łóżko (podwójne), szafa, różne półki, plac zabaw, skrzynie na zabawki i inne.

Jednak główny ustawa meble dla dzieci – jej bezpieczeństwo, a bezpieczeństwo w szerokim znaczeniu. Elementarnym wymogom bezpieczeństwa jest brak ostrych krawędzi i ścian. Dlatego praktycznie wszystkie meble dla dzieci (za wyjątkiem, chyba, że meble dla dzieci w średnim i starszym wieku szkolnym) ma zaokrąglone rogi i krawędzie. Ponadto, meble dla dzieci powinny być przyjazne dla środowiska i ergonomiczne.

Bezpieczeństwo ekologiczne poprzez stosowanie w produkcji mebli ekologicznych materiałów. Najlepiej jeśli to będzie drewno i naturalne tkaniny – bawełniane lub lniane. Standardowe płyty WIÓROWEJ lub MDF, różne tworzywa sztuczne i syntetyczne, które są stosowane bardzo często w dorosłym mebli, nie jest to najlepszy materiał do budowy dziecka.

Organizm dziecka jeszcze nie ukształtował się ostatecznie, dziecku należy stale monitorować postawą podczas siedzenia, spania na specjalnych materacach, indywidualnie regulować wysokość stołu i krzesła, dlatego meble dla dzieci powinny być ergonomiczne. Wtedy uda się uniknąć bukiet chorób przewlekłych, które dzieci zdobywają w domu i w szkole, na długo przed premierą w dorosłe życie.

A będziesz nie tylko cieszyć się obcowaniem ze zdrowym, spokojnym dzieckiem, ale i cieszyć się za każdym razem, wchodząc do pokoju dziecięcego i rzucając spojrzenie na meble, na tyle mądrze i z miłością wybrany.