Gordon Elliott ma nadzieję, że Don Cossack może pokonać kursy i wrócić na tor

Trener trenowany przez Don Cossack, Gordon Elliott, trzyma się nadziei, że jego dziewięć lat, świetny zwycięzca Złotego Pucharu w Cheltenham w zeszłym miesiącu, może odzyskać zdrowie po kontuzji odkrytej w niedzielny poranek po treningu na galopie W pobliżu jego stajni w Longwood, Co Meath. – Dał się zapukać do galopów i oczywiście jego sezon się skończył – powiedział Elliott. „Miałem go od pięciu lat i był taki profesjonalny. To, co się stało, nie jest idealne, ale mam nadzieję, że w następnym sezonie może wyścig. „Eddie O’Leary, kierownik wyścigów koni właściciela konia, Gigginstown House Stud, powiedział: „To tylko niewielka noga [kontuzja], ale z urazami ścięgna może być równie wielkim.

” On Zdobył Złotego Filiżanki i mogłoby się to wydarzyć przed tym, więc przynajmniej musimy być wdzięczni. To samo stało się z War Of Attrition (zwycięzca Złotego Pucharu 2006 w Gigginstown) – nigdy nie wydaje się, aby ich dostać do drugiego Pucharu Złotego. To jest straszny cios dla Gordona, który jest olbrzymim trenerem i zrobił z nim niewiarygodną robotę – miał fantastyczny sezon.

„Don Cossack będzie traktowany w celu przywrócenia go z powrotem. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to będzie plan.Ale jeśli nie jest w 100%, nie zrobimy tego. „

Koń przygotowywał się do środy środa, Bibby Financial Services Punchestown Gold Cup, słusznie promowana jako wyścig tygodnia Na wielkim festiwalu w kurorcie Co Kildare. Don Cossack miał narastać rywalizację z Cue Card, która rozbił się, gdy rywalizował z Cheltenhamem, ale później dokonał częściowych zmian, zdobywając Betfred Bowl w Aintree. Na jego podstawie Cossack wygrał Cheltenham Gold Cup w kategorii Bryan Cooper Czytaj więcej < Wraz ze szkolonym przez Williego Mullinsem Vautourem, który we wtorek włączył się do krótszego Chase Mistrza w Punchestown, Cue Card, przeszkolona w Dorset przez Colina Tizzarda, jest 4-7 ulubiona w środę.Djakadam i Don Poli - drugi i trzeci za Don Cossack w Cheltenham - są kolejnymi zakładami, zarówno w wieku 6-1.

Na Flat at Musselburgh w niedzielę zadziwiający powrót zakończył Connor Beasley, który Po raz pierwszy zwyciężał po cierpieniach zagrażających życiu. Beasley złamał mu czaszkę i kręgosłup, a także podtrzymał uszkodzenie szyi, gdy jego ostatni Cumbrianna wziął w lipcu ubiegłego roku śmiertelny upadek w Wolverhampton.

Ale na scenie szkockiej Beasley Mieszając wykończenie na pokładzie 3-1 szansy Alpha Delphini dla trenera Cumbrianny, Bryan Smart, w piątym wyścigu. „Minęło trochę czasu, ale w końcu przyszło.To jest małpa z moich pleców i nie mogę podziękować wszystkim „, powiedział jockey.

” Miałem wiele wsparcia ze strony trenerów, którzy wspierali mnie w zeszłym roku, kiedy to tak dobrze i niektóre Nowe są uczciwe. Nie mogę im tego wszystkim podziękować. „

Zakłady na sobotę 2000 Guineas są w stanie zagrozić, zdominowanym przez Aidana O’Briena z odległości 4-6 strzału Air Force Blue. Klasyczny twarz nie tylko ma długą szansę na strzał jako ulubiony, ale także mniejsze pole niż zwykle.

Peter Chapple-Hyam, który trenuje Marcela, uważa, że ​​jego 16-1 żołnierz może stawić czoła siłom powietrznym Niebieski, jednak. „On w pełni zasługuje na to, aby być w składzie. Ma wielką postawę i wielki krok – i pewnie się trzyma w mili. „

Marcel był niespodziewanym zwycięzcą Racing Post Trophy w Doncaster w październiku.Mając na uwadze, że Air Force Blue mógłby okazać się najlepszy w krótszych odległościach, Chapple-Hyam dodał to ostrzeżenie: „Jeśli jakieś pole w Gwinei ma niedobory wytrzymałości, to je znajdę”.