Etap w Pirenejach wygrał Tour Cummings żółtą koszulkę obronił Van Avermaet

Witamy pirenejski etap Tour de France wygrać po ucieczce Brytyjczyka Stephena Cummings. Na dwunastym szczebel do mety do jeziora Lac de Payolle Roman Kreuziger w klasyfikacji i przeniósł się o jedno miejsce w siedemnastym miejscu. Żółty liderem jersey obronił mistrzowski po siódmym etapie belgijskiego kierowcy Greg Van Avermaet i jego prowadzenie nawet wzrosła już o szóstej i pół minuty.

Cummings i zaskakująco Van Avermaet należał do grupy 29 uchodźców i przed rozpoczęciem wspinaczki na Col d’Aspin brytyjski kolarz zaatakował. Na szczycie, na wysokości 1490 metrów przybyłych sam i ołowiu w końcowej siódmej Kongresu zachowane.Trzydzieści pięć Cummings i walczył o południowoafrykańskim stajni Dimension Data, czwarte zwycięstwo etap na tegorocznym Tour, trzy mają sprinterzy Mark Cavendish.

„oko na moim obecnym etapie. Chciałem wygrać,” powiedział Cummings, były Mistrz Świata ścieżka. On uśmiecha się i Van Avermaet, który zdobył żółtą koszulkę po solowej jeździć w środku. „I nie będzie już w wycieku. Jestem dobry wspinacz, dyrektor znajomych pewnie nie uznał za zagrożenie. Jutro mamy kolejny wielki wzgórze, ale cieszę się, aby przejść kolejny dzień w kolorze żółtym,” powiedział belgijski lider.

< p> włoski wspinacz Vincenzo Nibali, który wspiąć się na Col d’Aspin również próbował atakować, w końcu stracił podium i zajęła czwarte miejsce ze stratą 2:14 minuty.Inni znajomi zwycięstwo Tour jako adwokat Chris Froome i Nairo Quintana pobrane kolejne sekundy niedoborów spowodowanych upadłego kilometr dmuchane bramy przed metą. Organizatorzy powiedział, że ponieważ kolarze są liczone dystans, który miał trzy kilometry przed metą.

Największe ofiary były upadłą bramy Brit Adam Yates, który powalony i zgrane brodę. „Był sam, kiedy to się stało. Nie mógł hamulec, zrobił salto i upadł na twarz. On też boli ramię”, powiedział dyrektor sportowy zespołu Orica Laurenzo Lapage.

ósmy etap sobotę znowu doprowadziły przez Pireneje i trasa z Pau do Bagn? res-de-Luchon słynie szczyt Col du Tourmalet (2115 m). „To jest bardzo trudne z wielkim dawno, będzie miał ostrzejszą test.Niedziela będzie najtrudniejsze, trzeci dzień w górach, trzeba zachować koncentrację, „powiedział Kreuziger, który zakończył się dziś w głównej grupie z wszystkich ulubionych jest liderem swojego zespołu Tinkoff Hiszpan Alberto Contador.

wyścigu kolarskiego Tour de Francja – 7 etap L’Isle-Jourdain – Lac de Payolle (162,5 km):

pierwszy Cummings (dane Brit./Dimension) 03:51:58, 2 Impey (JAR / Orica) 3. Navarro zarówno -1 (SP / Cofidis). 05 4. Nibali (It./Astana) -2 14 5. Od Avermaet (Belg./BMC) -3: 04 6. mate (SP /. Cofidis) 7. Thomas (Brit./Sky) 8. Poels (Niz./Sky) 9. G. Izagirre (SP /. Movistar) 10. Valverde (SP /. Movistar)…12. Kreuziger (CR / Tinkoff) -4: 29, 86. Barta (CR / Bora Argon) -12: 23, 181. Vakoč (CR / Etixx-Quick-Step) -21: 05-ty

celu ciągłego

Van Avermaet 34:13:40 drugaAlaphilippe (Fr./Etixx-Quick-Step) -6: 36 3. Valverde -6: 38 4. Rodriguez (sp. / Kaťuša) -6: 39 5. froom (Brit./Sky) 6. Quintana (Kol./Movistar) 7. Barguil (Fr./Giant) 8. Rolland (Fr./Cannondale) 9. Martin (Ir./Etixx-Quick-Step), 10. Aru (It./Astana ) wszystko -6: 42…17-ty Kreuziger -6: 53rd