Ekstraliga obchodzi 80 lat od jego powstania. Vitkovice don retro Koszulki

Hokej Tipsport Ekstraliga obchodzi 80 lat od ustanowienia krajowej konkurencji. Dokładnie w dniu pojedynku premiera, który został rozegrany pomiędzy 3 stycznia 1937 SSK Vitkovice a Sparta Praha (1: 1), dzisiaj gracze Vítkovice hokeja świętować rocznicę gry w specjalnej koszulki retro z Pilzna (17). przypominają one formę swetry hokeja od 1937 roku „Jest to znaczące wydarzenie dla nas, doceniamy fakt, że liga rozpoczęła osiemdziesiąt lat temu tutaj w Ostrawie”, mówi kierownik komunikacji Zdeněk Janiurek. “Nawet fakt, że historycznie pierwszą bramkę zdobył Konkurencja Vitkovice Vilém Kubečka.”

SSK Vítkovice (Sports and Social Club) był jednym z pierwszych ośmiu członków otwarcie National Hockey League. Pierwsza sesja w 1937 roku jechał zwycięzców kwalifikacji.Z Pragi wyprzedza LTC Praga, Sparta i Slavia, na południu Czech Czech Budejovice, z severovýchodočeské Mlada Boleslav, Śląska Vítkovice, słowacki HC Tatry, Poprad i opanowanie Niemieckiego Związku procesu zapewnia Opava Troppauer EV.

50000 do rekonstrukcji

pierwszy w historii sezon rozpoczęto 03 stycznia 1937 w Ostrava. W pawilonie sportowym wrotkach SSK Vitkovice ustawić Jožky Jabůrkové (dziś Lidická Ulica) grał pojedynek otwarcia pomiędzy Vitkovice i Sparty. Klub organizujący miał 50,000 zainwestowanych w odbudowie lodowiska, zbudować trybuny dla 5000 widzów, nowe oświetlenie i remont szatni. Na premierowym pojedynku przeciwko Sparcie fanów przyszedł 2484.

„Sparta był zdecydowanym faworytem, ​​ale w szóstymminut po ucieczce Skrzydełko współpracy z Duda zdobył pierwszy w historii Celem konkursu nowym domu najeźdźcy Vilém Kubečka „, mówi Janiurek. „Sparta była w stanie spłaszczyć w połowie trzeciego okresu. W przeciwnym wypadku negować wielkich graczy i wielki prestiż już miał bramkarz Vorel. Remis 1: 1 oznaczało ogromny sukces Vitkovice Ostrawie „

Kilka lat nie miał wątpliwości, że pierwsza liga celem zdobył tylko Vilém Kubečka.. Dopiero w ostatnich latach pojawiły się spekulacje, czy premiera Tref zauważył Popradske tomasek.Poprad grał przeciwko Slavia w tym samym dniu, a Tommy zdobył w 15 sekund.

„Problem polegał na tym, aby określić, który z meczów rozpoczęte przed”, mówi Janiurek. „W Ostrawie grał 15 godzin, ale czas rozpoczęcia meczu w Popradzie dawna znane. W każdym razie, to wiadomo, że Tatry następnie grał w śnieżycy i nieodebranych początek arbitrażu, więc musieli znaleźć pierworodnym ludzi. Wszystko to spowodowało, że mecz przeciwko Slavia Poprad był opóźniony i zaczął w momencie, gdy Vítkovice lodowej na jego długiej przewagi nad Spartą 1: 0THNa pewno fakt potwierdził, że autor z pierwszych bramek w Vítkovice Kubečka. „

tytuł dla Blue i Buckna

tytuł w pierwszym sezonie (numerowane wszystkimi dodatkami 7 mecze) obchodzony suwerenne LTC Praga Bohumil Blue gate w autokarze gry mike buckna. Sparta zajął drugie miejsce, trzeci Czech Budejovice. Poprad był czwarty, piąty Vitkovice.

Ostravans dzisiaj osiemdziesiąt rocznica upamiętnienia specjalnych retro koszulki. Wszystkie są czerwone i klatki piersiowej są białe transparent sskv. „Jest to odejście od rutyny, interesujące dla publiczności i na pewno będzie to około trochę show,” cieszy Vitkovice naprzód Ondřej Roman. „Za to wszystko będzie doświadczenie. To wielki zaszczyt, że pierwszy mecz grał w Ostrawie i doszło do niego, że wiele osób.Mam nadzieję, że jeszcze teraz przeciwko Pilzna mecz będzie wspaniała atmosfera i że przybywa na arenę musi być dziesięć tysięcy. To okazja na pewno zasłużył „.